مقالات آموزشی

bus

دلایلی که کودک شما باید به مهد کودک برود

اما فرزند من بسیار کوچک است. بله آنها هنوز کوچک هستند اما یک مهد کودک با کیفیت بالا برای آن طراحی میشود که تا شاگردان ممتازی را برای آینده تحصیلی، روانی و موفقیت اجتماعی پرورش دهد. مهد کودک پایه ای را برای یادگیری اجتماعی و تحصیلی کودک فراهم می کند که به موفقیت کودک شما در مقطع دبستان بسیار کمک خواهد کرد:

  1. مهد کودک فرصتی برای رشد کودک است

برای بسیاری از کودکان مهد کودک اولین تجربه حضور در یک محیط سارختار یافته با معلمان و گروهی از کودکان است. بنابراین فرصتی برای یادگیری آن که چگونه با هم همکاری کنند و دستورالعمل ها را به خوبی اجرا کنند فراهم میشود و البته ساختار یادگیری در مقطع دبستان در این دوره شکل میگیرد.

  1. مهد کودک کودکان را آماده میکند

هنگامی که مهد کودک بیشتر حالت آکادمیک به خود میگیرد بسیاری از والدین مهدکودک را به منزله مقدمه ای برای موفقیت در مدرسه میدانند. همزمان والدین نگران این موضوع باهستند که روند فعلی تمرکز بر مهارت های ریاضی و خواندن ونوشتن زمان مهم بازی را کاهش میدهد و کودک را به رشد سریع تر وا میدارد. این مسئله خصوصا با نظرات و پیشنهادات مختلف ارائه شده توسط خانواده ودوستان کودک کمی پیچیده به نظر میرسد.

 خوشبختانه در نوع مهد کودک خانواده مجبور به انتخاب بین زمان بازی و  این که آیا کودک آماده رفتن به مهد کودک است یا نه نیستند. یک برنامه آموزشی با کیفیت بالا هر دو مورد بازی و آمادگی کودک برای ورود به مهد را توامان اجرا خواهد کرد.

 اما والدین در برنامه آموزشی یک مهد کودک باید به چه ویژگی هایی توجه نمایند؟ یک جواب این است که کارکنان یک مهد کودک با کیفیت بالا و برنامه های مراقبت از کودکان راه های خاصی در رشد و یادگیری کودک میشناسند و فضا، زمان وفعالیت ها  همانگ با رشد اجتماعی و روانی کودک سازمان داده می شود.

 

  1. مهد کودک رشد روانی و اجتماعی کودک را پرورش میدهد

لازمه یادگیری آن است که کودک احساس مراقبت وامنیت را از مربی را دریافت کند. یک کودک سه ساله میتواند زمانی را دور از والدین بگذراند و با بزرگسالان خارج از خانواده یک دایره اعتماد را تشکیل دهد. یک برنامه با کیفیت در مهدکودک رابطه گرم بین کودکان، معلمان و والدین  را پرورش میدهد.

در چنین مهد کودکی والدین گزارشات روزانه فعالیت کودکانشان دریافت میکنند و در جلسات منظمی برای تعمیق درهمکاری با مربیان شرکت میکنند و مربیان در تلاشند تا به اهداف و ارزش های والدین برای پرورش کودک احترام بگذارند.

کودکان مهارت های اجتماعی و کنترل عاطفی را در زندگی واقعی آموزش میبینند. کودکان سه یا چهار ساله زمانی که مربیان به کودکان در کنترل و هدایت خشم راهنمایی میدهند، تجربیات خوبی از مربیان خود می آموزند. مربیان مستقیم وارد مسایل  کودکان نمیشوند بلکه به کودکان اجازه میدهند مشکلات خود را حل کنند و بدون زیر سوال بردن کودک او را تشویق میکنند که به تاثیر پرخاشگری یا رفتار آسیب رسان او نسبت به دیگر کودکان توجه کند.

 

  1. محیط مهد کودک سازمان یافته است اگر چه ممکن است این گونه به نظر نیاید.

یک محیط سازمان یافته به کودکان کمک میکند به خوبی دوست پیدا کنند  وبا دیگران بازی کنند. سازمان یافته بودن مهد کودک به معنای این نیست که قوانین زیادی وجود دارد که بزرگسالان به فعالیت کودکان تحمیل میکنند. فضای کلاس درس به گونه ای سازمان یافته که به تشویق روابط اجتماعی  و کاهش تنش می انجامد.

 

twittergallerycontact مارا دنبال کنید